Středa, 24 července, 2024
události

AKS vyzývá prvovýrobce, aby odmítli nakupovat předražená hnojiva

- Komerční sdělení -aktuality

Agrární komora Slovenska (AKS) vzhledem k současné nepříznivé situaci na trhu s minerálními hnojivy vyzývá zemědělské prvovýrobce, aby odmítli nakupovat hnojiva za cenu, která je v některých případech o 100 % vyšší než na jaře nebo před rokem. Informovala o tom Marianna Ágh, regionální poradkyně AKS.

Podle předsedkyně AKS Heleny Patasiové prodejci zneužívají současnou situaci, protože hnojiva, která jsou na skladech, se vyrobila v období, kdy vstupy, jako plyn, elektrická energie a ostatní náklady byly na stejné cenové úrovni jako před rokem.

Pole ní je pravdou, že koronavirus způsobuje problémy, ale ty problémy nemalou měrou přežívají a musí řešit i producenti základních zemědělských produktů, zejména při výrobě mléka, masa, zeleniny, ovoce, ale i ostatních komodit.

Zemědělci podle jejích slov avizují agrární samosprávě, že v některých případech prodejci chemických látek a přípravků, jakož i prodejci zemědělské techniky a strojů nabízejí farmářům možnost, že v případě výhodné ceny mohou uzavřít smlouvu na prodej svých produktů.

Dodala, že zemědělce hospodařící na zemědělské půdě čeká těžké období, protože v příštím roce se budou muset připravovat na realizaci cílů národního strategického plánu.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek